b_200_150_16777215_00_images_wypalarka_wypalarka-plazmowa-5-techformet.jpg

 PRZECINARKI WYPALARKI PLAZMOWE CNC (Computer Numerical Control) firmy TECHFORMET przeznaczone są do obróbki materiałów poprzez cięcie, wykrawanie, wypalanie na maszynach sterowanych komputerowo (Obrabiarkach Numerycznych).

 

  Wypalarka plazmowa CNC umożliwia wycinanie elementów o dowolnym kształcie. Arkusz blachy umieszcza się na powierzchni roboczej stołu CNC (przykładowe wymiary powierzchni roboczych: 1500x3000 mm, 2000x3000 mm, 2000x6000 mm), następnie do sterownika urządzenia wgrywa się program cięcia. Po uruchomieniu następuje automatyczne wypalanie (wycinanie) fragmentów blach, zgodnie z wcześniej wgranym programem.  

Wypalarki te zostały zaprojektowane przez polskich konstruktorów...Zrozumiałe w konstrukcji i obsłudze wypalarki plazmowe jednocześnie cechują się sprawnością i wysoką niezawodnością. Wypalarki te zostały zaprojektowane przez polskich konstruktorów, dla których ważne są nie tylko parametry techniczne urządzeń, ale też ich podatność na zmianę, wielofunkcyjność, bezawaryjność i wygoda obsługi.Dlatego też przecinarki plazmowe TECHFORMET produkowane są we współpracy ze światowymi leaderami automatyki napędów i sterowania. Ponadto nasze urządzenia są bardzo proste w obsłudze. 

RACJONALIZATORSKI SYSTEM STEROWANIA

Dzięki niepowtarzalnemu, racjonalizatorskiemu systemowi sterowania, który analizując kolejne wektory interaktywnie wyznacza dynamiczne parametry przejścia, uzyskaliśmy zwiększenie wydajności wypalarek CNC przez skrócenie całkowitego czasu wycinania elementu do minimum. Istotnym wydaje się również fakt, iż wszystkie elementy wypalarek produkowane są w Polsce, przez co zapewniamy najkrótszy czas serwisowy wśród konkurencji. Oprogramowanie sterujące funkcjonuje w środowisku Windows i jest w języku polskim. Zastosowanie serwonapędów komunikujących się za pomocą Ethernetu ...poszczególne elementy przecinarek CNC produkowane są w Polsce...czasu rzeczywistego umożliwia wyjątkowo precyzyjne odwzorowanie obrabianych detali poprzez minimalizację dynamicznych błędów pozycji oraz zwiększenie wydajności wypalarki, szczególnie przy skomplikowanych kształtach. Konstrukcja portalu kompozytowa (połączenie stali z aluminium) daje ogromnąwytrzymałość, a jednocześnie lekkość portalu niezbędną do uzyskania wysokiej dynamiki pracy, prędkości ruchów roboczych sięgają 1m/s. Przełożenie napędów realizowane jest za pomocą precyzyjnych, szlifowanych śrub tocznych pozbawionych jakichkolwiek luzów zwrotnych, co zapewnia rozdzielczość pozycjonowania sięgającą 0.001mm....zastosowane komponenty światowych leaderów branży. Napęd realizowany jest z pomocą cyfrowych serwonapędów. Bezszczotkowe silniki i bezluzowe przekładnie planetarne zapewniają długoletnią, bezawaryjną pracę.

Dodatkowym atutem jest możliwość rozbudowy wypalarki już w trakcie użytkowania. Konstrukcja urządzenia pozwala na dodawanie wielu opcji m.in. głowicy do cięcia 3D, głowicy do ukosowania równoległego, systemu wycinania rur zamkniętych i innych.